A svédmasszázst a 19. század végén fejlesztette ki Henrik Ling – és azóta az egyik legkedveltebb masszázsfajta Európában. Ennek oka, hogy rendkívül jó hatással van az izomzat regenerálódására, mert hatékonyan oldja az izom merevségét, görcsös csomóit.
Az első kezelés előtt végigbeszéljük, hogy van-e bármilyen fájdalmad, problémád – ez határozza meg a kezelési tervet. Már gyakran egy kezelés is érezhető változást hoz, de igazán az első alkalom után derül ki, hogy milyen gyakorisággal érdemes a kezeléseket végrehajtani ahhoz, hogy a változások állandósulni tudjanak.

Hogyan hat a svédmasszázs?

A svédmasszázs mozdulatai (simítás, dörzsölés, gyúrás, ütögetés, vibráció) felmelegítik a testet: ez a lokális vérbőség lazítja a kötőszövetet és az izomzatot, felélénkíti a keringést. Ez egyrészt jótékony hatással van a bőr rugalmasságára, másrészt ennek hatására képes enyhülni/megszűnni a fejfájás, migrén is.
A kezelés oldja az izom-letapadásokat, ami sokaknál már görcsös fájdalomban jelenik meg (többek között ide tartozik a sok ülőmunkát végzők nyakfájdalma, mert a vállukat szinte észrevétlenül mindig kicsit felhúzva tartják, valamint az ún. „banyapúp” is).
A svédmasszázs kimagaslóan eredményes az idegrendszer nyugtatásában, ezért hatékonyan oldja a szorongást, a félelmeket, a munkahelyi stressz okozta idegességet. Stúdiómban kiemelten figyelek arra, hogy ezt a hatást illatokkal, nyugtató lámpával, festményeimmel, aromaterápiás krémekkel/olajokkal, relaxált környezettel még jobban elmélyítsem.
A masszázs jótékonyan hat az emésztőenzimek termelődésére, ezért nem ritka (és a kezelés eredményességét is mutatja), ha valaki a masszázs után megéhezik. 🙂
Az ödémás, vizesedő végtagokat a szövetközti pangó folyadékok okozzák – ezt szintén nagyon jól tudjuk oldani a svédmasszázzsal.
Hány alkalom szükséges az eredményhez?
Erre sajnos senki nem tud látatlanban választ adni: attól függ, mi a probléma, milyen a szervezet általános állapota, végzel-e bármilyen sportot vagy éppen műtét után lábadozol-e… Minden ember, minden eset egyéni. Ami teljesen biztos: a hatás érezhető, és te tudni fogod, hogy meddig és milyen gyakorisággal van rá szükséged. Az első kezelés után természetesen én teszek egy javaslatot, de a döntés a tiéd.
Fáj-e a svédmasszázs?
Alapvetően azt mondhatjuk, hogy nem – az érzékenység talán jobb szó. De természetesen, a fájdalomküszöb mindenkinél egyéni, ezért én minden kliensemnek elmondom, hogy ha bármi érzékeny, akkor szóljon.
Ami biztosan igaz: a jó masszázsnak nem kell fájnia! A masszázs nem attól lesz hatékony, ha fájdalmat okozok, hanem az adott pontos óvatos, megfelelő stimulálásától.
Kinek ajánljuk és kinek nem?
Ajánljuk azoknak, akik
- megpihennének kicsit a rohanó világból, kikapcsolódnának, relaxálnának
- valamilyen mozgásszervi izom-problémával küzdenek (ún. beállt nyak, derékfájdalom, banyapúp, stb.)
- rendszeres izomgörcsöt tapasztalnak
- folyton stresszelnek, feszülnek
- testmozgást nem végeznek rendszeresen, de szeretnék izmaikat átmozgatni, meggyúratni
- aktívan sportolnak és emiatt a testük izmait lazítani kell
Nem ajánljuk az alábbi esetekben:
- cukorbetegség elõrehaladott állapota (pl.: fekélyes alsó végtag, zöldhályog)
- akut gyulladás, lázas állapot
- magas vérnyomás, súlyos szívbetegségek (pl.: peacemaker)
- érelmeszesedés előrehaladott állapota
- fekélyes bőrelváltozás
- fertőző betegség (bőrgomba, TBC, himlők)
- rosszindulatú daganat, közvetlenül műtét után
- menstruáció erős napjain
- terhesség
- fokozott vérzékenység, haematóma (vérömleny)
- trombózis
- pszichiátriai esetek (skrizofrénia, epilepszia, klausztrofóbia)